Всі компоненти в каструлі повільно доведіть до кипіння, залиште при слабкому нагріванні на 10-15 хвилин, потім процідіть в посуд в якому буде зберігатись напій. Мед 20 г; цукровий пісок 15 г; кориця 1 г; гвоздика 1 шт; імбир 1 шт; кардамон 1 г; лавровий лист 1-2 шт; вода 200 г.
У гарячу воду покладіть гвоздику, цедру, потім додайте мед, напій доведіть до кипіння і перелийте в посуд в якому він буде зберігатись. Мед 20 г; апельсиновий сироп 20 г; лимонна цедра 2 г; гвоздика 2 шт; вода.
Очищені горіхи (будь-які) пропустіть через м'ясорубку, потім змішайте з цукром та молоком, після чого доведіть напій до кипіння. Молоко 200 г; очищені горіхи 50 г; цукор 20 г.
Житні сухарі залийте окропом, дайте настоятись 5-6 годин, після чого отриману суміш злийте. Покладіть у воду імбир і варіть 20 хвилин, процідіть і з'єднайте з сумішшю, доведіть до кипіння, охолодіть і додайте в нього сироп, цукор, дріжджі, потім розмішайте і поставте щоб бродило. Житні сухарі 500 г; яблучний сироп 300 г;
Наріжте яблука, залийте водою, доведіть до кипіння, Дайте настоятися 2-3 години і процідіть, потім додайте в настій розведені в теплій воді дріжджі, цукор і лимонну кислоту і поставте квас для бродіння. Яблука 1 кг; цукровий пісок 500 г; дріжджі 50 г; лимонна кислота 3 г; вода 5 л.
Достиглу полуничку відсортувати, видалити пошкоджені ягоди; промити, і дати стекти воді, і поставити в дерев'яний посуд. Ягоди залити водою з розрахунку 700 г на 250 г полуниці, нагріти до кипіння, зняти з вогню, потримати протягом 10 хвилин, після чого відфільтрувати через сукно, або марлю, додати 1 столову ложку меду, 4 чайних ложки цукру , 1 г лимонної кислоти, розмішати, потім вдруге відфільтрувати через сукно і розлити в пляшки підготовлені на 7-10см нижча верху горлечка, додаючи по 2-3 родзинки. Наповнені пляшки закупорюється пропареними пробками, закріплюючи їх на шийку за допомогою м'якого дроту. Пляшки поставити в холодне приміщення для витримки і дозрівання, квас буде готовий до вживання на 7-10-й день.